Smoelenboek

Andzia van Veldhoven

Andzia danst al vanaf haar vierde bij (de voorloper van) Het Pieck. Eerst klassiek ballet, later jazzballet, en uiteindelijk ontdekte ze er buikdans en tribal. 

Met de showgroep Tribal Mystica heeft ze veel opgetreden, in binnen- en buitenland. Ook heeft Andzia veel als buikdanseres gedanst in de Efteling, bij de Fata Morgana. “Dat is natuurlijk een droom voor iedere danseres; om te dansen met het Fata Morgana paleis als decor.”

Toen Gonda, de docent buikdans en tribal, haar lessen niet meer kon voortzetten, heeft Andzia ze overgenomen. “Het was mooi dat deze bijzondere dansvorm zo bij Het Pieck kon blijven.” Ondertussen geeft ze alweer een paar jaar les op de maandagavond; en ook met de nieuwe groep Enyara Tribal wordt regelmatig opgetreden.

Andzia